Biz Kimiz ?

Derya Motorlı Taşıt Sürücü Kursu 1989 yılında Mersin ili Erdemli ilçesinde kurulmuştur. Motorlu taşıt sürücüsü yetiştirmek, yetişmiş olanlara imtihan sonucu srtifika vermek, trafik ile ilgili öğretim ve eğitim yaptırmak üzere açılan motorlu taşıt sürücü kurları Erdemli’de ilk defa DERYA SÜRÜCÜ KURSU olarak faaliyete geçmiştir.

Kurulduğu yıldan itibaren eğitim-öğretimde kaliteli ve güvenli hizmet veren DERYA SÜRÜCÜ KURSU, başarıya ulaşmış, üzerine aldığa sorumluluğun her zaman farkında olarak varlığını sürdürmeye devam etmiştir.

Dürüstlükten ve kaliteden hiçbir zaman ödün vermeye DERYA SÜRÜCÜ KURSU, kurulduğu tarihten bu yana halkımıza değerli hizmetler sunmaktadır. Eğitim – Öğretim hizmetlerini sunarken çağa ve teknolojiye uygun araç-gereç kullanımına dikkat ederek hedeflerini gerçekleştirmektedir.

Kursumuzun bünyesinde ilkyardım, trafik ve motor sınıfları, donanımlarıyla bir sınıfta olması gereken bütün araç- gereçlere sahiptir. Motor araç maketi, Trafik işaret ve cihazları, uygulama panelleri ile eğitim verilmekte, deneme sınavlarıyla sınava sürekli hazırlık yapılmakta ayrıca teorik derslerde projeksiyon cihazı kullanılmaktadır.

Sürüş teknikleri konusunda uzman olan Direksiyon Usta Öğreticilerimiz, pistimizde; Ford, Peugeot marka otomobil ve otobüs, çekici ile sürekli pratik eğitim vermekte ve kursiyerlerimize deneyim kazandırarak ölçme ve değerlendirme çalışmaları yapmaktadır.
A2, A1, B, D ve B Otomatik sınıfı sürücü belgeleri veren DERYA SÜRÜCÜ KURSU, kendi alanında uzmanlaşmış, güler yüz ve hoşgörülü personel ve öğretmenleriyle bu sıcak ortama sizleri de beklemektedir.